Data-driven marketing – jak dane o klientach mogą udoskonalić strategię marketingową

By | Bez kategorii | No Comments
Data driven marketing

Codziennie zdobywasz setki, a nawet tysiące informacji o swoich klientach. Wiedza o tym jakie mają przyzwyczajenia, w jakim są wieku, z jakich korzystają urządzeń czy co najchętniej kupują jest pierwszym krokiem do wejścia na wyższy poziom  marketingu, w którym z większą skutecznością dotrzesz do klientów i zbudujesz pozytywne doświadczenia związane z Twoją marką. W dobie Internetu i dynamicznie zmieniających się trendów reklamowych marketing oparty o dane gwarantuje znaczny wzrost efektywności działań. Poznaj data-driven marketing!

Read More

Dostawa w e-commerce a wizerunek marki

By | Bez kategorii | No Comments
Dostawa w e-commerce a wizerunek marki blog wpis

Okres przedświątecznego szału zakupowego i Black Friday to dla e-commerce dwa najbardziej intensywne momenty w roku. Są one wymagające nie tylko przez ogrom zamówień, przeciążone strony www i mnogość promocji. To sprawdzian. Sprawdzian tego czy nasz klient będzie zadowolony ze współpracy z nami od pierwszego kontaktu, aż po otwarcie paczki. I to właśnie dostawa w e-commerce jest naszym tematem. Dowiesz się jak postrzegają ją klienci, w jaki sposób wpływa na ich satysfakcję z zakupów i co można zrobić, aby otwieranie paczki było pozytywnym doświadczeniem!

Read More

Czym jest lejek marketingowy?

By | Bez kategorii | No Comments
Lejek marketingowy

Jeżeli jesteś doświadczonym sprzedawcą, marketerem albo po prostu świadomym konsumentem, zapewne wiesz, że mało kto jest skłonny do zakupu produktu lub usługi po usłyszeniu o nich po raz pierwszy. Przyjmuje się, że potencjalny klient potrzebuje od 9 do nawet kilkunastu kontaktów z marką, aby mógł podjąć decyzję o zakupie. Lejek marketingowy (możesz spotkać też określenie „lejek sprzedażowy”) to przedstawienie drogi klienta od poznania marki do samego zakupu oraz systemu działań marketingowych, które go przez ten proces przeprowadzają.

Read More

Copywriting – słowa, które sprzedają

By | Bez kategorii | No Comments

Copywriting można rozumieć jako projektowanie tekstu. Tak, dobrze widzisz – projektowanie! Copywriter jest odpowiedzialny nie tylko za jego napisanie. Za końcowym efektem jego pracy – gotową treścią – stoi szereg czynności, które musi wykonać zanim zacznie przelewać słowa na kartkę, czy raczej komputer. Ostatecznie wykreowany tekst bezbłędnie trafia do ustalonej grupy docelowej i umacnia świadomość o naszej marce kierując odbiorcę do zakupu.  Nie zawsze jest to tak proste jak nam się wydaje. Dlaczego? Przekonasz się w tym tekście!

Read More

Customer Experience (CX) – 5 zasad budowania relacji z klientem!

By | Marketing internetowy | One Comment

84% badanych przyznało, że obsługa klienta, jaką oferuje firma jest dla nich równie ważna, co jakość jej produktów i usług. 86% stwierdziło, że byliby w stanie zapłacić więcej za dany towar/usługę w sklepie, jeżeli wiązałoby się to z lepszą obsługą klienta. Te liczby otwierają oczy. Zwracają również uwagę na to, że musimy dbać o wzorowe podejście do użytkowników w każdym punkcie styku klienta z marką! Poznaj Customer Experience i dowiedz się jak budować relację z klientami firmy!

Read More

Jak jeszcze możesz wykorzystać punkty styku z marką? Podpowiem Ci!

By | Bez kategorii | No Comments

Świat jest przesycony reklamami. Wiem, nie odkryłam nowej planety. O szumie informacyjnym mówi się coraz więcej. Dlatego my, osoby odpowiedzialne za marketing, często musimy zarwać nie jedną noc, aby powstało coś, co przebije się przez tysiące komunikatów uderzających codziennie w odbiorców. Żeby pokazać, że nowoczesny marketing nie kręci się jedynie wokół internetu, a jeżeli już, to jest czymś więcej, niż planszą na Facebook, przygotowałam przykłady akcji marketingowych wychodzących poza standardowy. Cel jest jeden: zdobyć i zatrzymać uwagę użytkownika, maksymalnie go angażując i wykorzystać jego punkty styku z marką!

Read More

Remarketing – jak zwrócić klienta?

By | Bez kategorii | No Comments

Zacznijmy od początku. Co to właściwie jest remarketing?

Najprościej mówiąc to coś, co zawróci Twojego klienta.

Wyobraź sobie, że byłeś na jakiejś stronie – najlepszym przykładem będzie tutaj allegro. Następnie w różnych miejscach w sieci widzisz pojawiającą się reklamę tej witryny. To zwykły remarketing, który jesteś szybko w stanie wdrożyć dzięki kampaniom w Google Adwords.

Read More

Super Bowl – najlepsze reklamy

By | Bez kategorii | No Comments

Jesteśmy po święcie reklamy – bo jak inaczej można nazwać finały Super Bowl.

Jak co roku mam swoich ulubieńców – większość z branży motoryzacyjnej, ale o tym później. Większość wybranych wybranych przeze mnie reklam porusza ważne kwestie społeczne. 

Jestem chyba typową europejką i nie przemawiają do mnie prawdziwe Amerykańskie reklamy. W związku z czym ulubieńcy pozostają Ci sami.

Read More

Jak znaleźć się w pierwszej dziesiątce Google? Krótki przewodnik dla zupełnie zielonych.

By | Marketing internetowy | No Comments

Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak podnieść pozycję swojej strony w Google? Jest na to wiele różnych sposobów, a jednym z nich jest linkowanie.

Linkowanie czyli umieszczenie linku do Twojej strony internetowej na innych stronach. Linkowanie jest dla Google jak wybory. Im więcej stron linkuje do Twojej, tym bardziej jest ona wartościowa dla wyszukiwarki. ALE! W tych wyborach nie każdy głos jest równy. Powstaje więc pytanie: Na jakich stronach umieszczać linki?

Read More

A site-wide Call to Action Section! Have you fallen in love yet? Buy